W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który przypada w październiku biblioteka szkolna ogłasza konkurs literacki: „To warto przeczytać!. Zareklamuj swoją ulubioną książkę.”

Wymagania konkursowe:

  • Praca powinna mieć formę pisemną (maksymalnie 2 strony, minimalnie strona A4 wydruku), czcionka 13.
  • Forma wypowiedzi dowolna.
  • Praca powinna być podpisana pseudonimem.
  • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie ZS nr 1.

Prace należy dostarczyć do 30  października 2020 roku do biblioteki szkolnej.  Do pracy należy dołączyć kopertę podpisaną pseudonimem, z kartką z danymi osobowymi (imię, nazwisko, klasa)

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11.11.2020 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat, reklamujący Waszą ulubioną książkę, którą chcecie polecić do przeczytania znajomym.

Zasady udziału w konkursie:

  • Stworzenie plakatu formatu A2 (brystol) reklamujący Waszą ulubioną książkę
  • Technika – dowolna
  • Termin dostarczenia pracy – do 30.10.2020 r. do biblioteki szkolnej (plakat na odwrocie podpisany pseudonimem, do plakatu dołączona koperta podpisana pseudonimem zawierająca kartkę z danymi osobowymi: imię i nazwisko, klasa)
  • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie ZS nr 1.

Rozstrzygnięcie konkursu 04.11.2020 roku.

Amerykanka Louise Glück dostaje Literacką Nagrodę Nobla 2020 - tak zdecydowała Akademia Szwedzka. Tym samym pisarka dołącza do grona takich autorek, jak m.in. Olga Tokarczuk, Toni Morrison, Alice Munro i Wisława Szymborska.

Nagrodzono ją "za niepodrabialny poetycki głos, który z ascetycznym pięknem czyni indywidualną egzystencję uniwersalną".

B. Tracz

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaprasza na spotkanie autorskie on-line z Małgorzatą Kalicińską.
Spotkanie odbędzie się w specjalnie przygotowanym pokoju webinarowym, postaramy się również by było transmitowane na fanpage Biblioteki na fb.
Chcesz wziąć udział w spotkaniu, zarejestruj się klikając tutaj:

https://bibliotekaolkusz.clickmeeting.com/spotkanie-autorskie-z-malgorzata-kalicinska/register

Małgorzata Kalicińska - polska pisarka, autorka książek obyczajowych, w tym bestsellerowej, bardzo popularnej wśród polskich czytelniczek serii „Rozlewisko”, do której należą  „Dom nad rozlewiskiem” oraz „Miłość nad rozlewiskiem” oraz "Powroty nad rozlewisko".

Obraz może zawierać: 1 osoba, okulary przeciwsłoneczne, tekst „Ministerstwo ofinansowang środków Narodowego. unduszu Spotkanie on-line, szczegóły zapisy: f www.facebook.com/blbliteka.olkusz/ www.biblioteka.olkusz.pl 8.10.2020r. GODZ. 18.00 Powiatowa iMiejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaprasza na spotkanie on-line Matgorzatą Kalicińską”

B. Tracz

 

MBP w Stalowej Woli zaprasza 1 października na godzinę 17:00, do Biblioteki Głównej – sala konferencyjna,  ul. Popiełuszki 10, na spotkanie z Joanną Jax, autorką licznych powieściowych serii o tematyce historycznej. Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany.

Joanna Jax zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników a dwa lata później ukazała się kontynuacja pt. Piętno von Becków”. W następnych latach powstały kolejne powieści: Długa droga do domu (2015), 6 tomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książka Syn zakonnicy (2018). Stworzyła cykl poświęcony zsyłkom do Kazachstanu – „Zanim nadejdzie jutro” oraz „Milczenie aniołów” a najnowsze powieści to: „Białe róże z Petersburga” i „Drugi brzeg”.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu, pracownicy MBP proszą o przestrzeganie regulaminu wydarzeń kulturalnych, zamieszczonego na stronie internetowej biblioteki, w związku z koniecznością zabezpieczenia uczestników przed możliwością zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 (m.in. zakrycie ust i nosa, dezynfekcja dłoni, zachowanie odległości 1,5 m od innego uczestnika spotkania). Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Bibliotece Głównej oraz Filii nr 2 /ul. Siedlanowskiego 3/ wraz z oświadczeniem dotyczącym wirusa SARS-CoV-2.

 

Spotkanie autorskie z Joanną Jax w MBP

B. Tracz