1. 08 - Dziś ważny dzień!
O godzinie 17:00 zatrzymajmy się na minutę, żeby oddać hołd tym wszystkim, którzy poświęcili swoje życie walce.
Cześć i Chwała Bohaterom!

 

 

Dziś urodziny obchodzi J.K. Rowling, właśc. Joanne Murray – brytyjska pisarka, scenarzystka, producentka filmowa i telewizyjna, filantropka, a wcześniej nauczycielka języka angielskiego. Sławę przyniosła jej seria powieści fantasy Harry Potter, której sprzedaż przekroczyła już 500 mln egzemplarzy.

 

Oczywiście serie o Harrym Potterze możecie wypożyczyć w naszej bibliotece

 

 

Wakacje w pełni ale postanowiłam Wam coś ciekawego podrzucić :)

IV Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych RP online!

Przed nami PREMIERA IV Festiwalu Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej.
Tegoroczna edycja jest poświęcona wpływowi kultury żydowskiej na muzykę współczesną, jazz i muzykę świata. Koncerty zostały zarejestrowane 2 i 3 lipca w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Od 18 i 19 lipca będziecie mogli je zobaczyć online!

18 lipca o godzinie 20.00 zostaną udostępnione koncerty:
🎼 MILO Ensemble & Wojciech Waglewski & Tomasz Kukurba & Adam Lewandowski
🎼 Kroke

19 lipca o godzinie 20.00 zostaną udostępnione koncerty:
🎼 Karolina Cicha & Spółka
🎼 David Krakauer & Bester Quartet

Koncerty będą będą bezpłatnie udostępnione na fanpage'u i kanale na YouTube Narodowe Centrum Kultury do końca sierpnia. Występ Davida Krakauera - do 2 sierpnia.

B. Tracz

 

1️7 lipca obchodzimy Światowy Dzień Emoji 😄😂😊😉😍😗🤪🧐😎😞😏😔😟️🥺😭😡🙄🤭🤫😲
To stosunkowo młode, bo obchodzone dopiero 6️⃣lat święto ustanowił Jeremy Burger, autor tzw. Emojipedii, będącej piktogramowym odpowiednikiem Wikipedii. A poniżej z okazji dzisiejszego święta przedstawam Wam garść bibliotecznych emocji, które należy traktować z przymrużeniem oka 😉

 

 Empik zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline.

Tym razem  gościem będzie Miłka Raulin, autorka książki „Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest” (Wydawnictwo Bezdroża). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.

Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.  18.06 godz. 18.00

"Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest" to książka czasem zabawna, czasem wzruszająca, ale przede wszystkim szczera i wciągająca bez reszty. O tym, jak urzeczywistnić z pozoru nierealne plany, gdy jest się mamą nastolatka i pracuje się na etacie. I o tym, jak przygotować się fizycznie, logistycznie, psychicznie i finansowo do tego, by zmierzyć się z najwyższą, najtrudniejszą i najbardziej kosztowną górą świata. „Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest” to opowieść o wielkiej pasji, podejmowaniu wyzwań, inspirowaniu do spełniania marzeń i niepoddawaniu się przeciwnościom losu. A przede wszystkim o tym, że pod żadnym pozorem nie wolno rezygnować z dziecięcych pragnień.

Polecam - Beata Tracz