Na przełomie września i października w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Historyczny „Żołnierze Sikorskiego – polski czyn zbrojny w II wojnie światowej. Ludzie – sprzęt – wydarzenia”.

Konkurs skierowany był do wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły i składał się z 2 etapów. I etap odbył się 29 września i wzięło w nim udział 15 grup 2 osobowych. Miłą niespodzianką było zgłoszenie się i przystąpienie do konkursu kilku uczniów klas pierwszych. Uczniowie mieli do rozwiązania test. Do II etapu zakwalifikowało się 7 grup: 

  • Marcin Krawczyk, Filip Sudoł III ad T – 12 pkt
  • Jakub Krasoń, Kamil Stępień I abp TM – 12 pkt
  • Joanna Szot, Michał Drozd II c LO – 11 pkt
  • Marek Urbański, Wiktoria Kościelna II abc TM – 10 pkt
  • Michał Powęska, Bartłomiej Drabek I abg TM – 10 pkt
  • Kamila Waliłko, Martyna Małachowska 2b LO – 10 pkt
  • Kacper Ostrowski, Filip Pandel 1ap LO/ 1ab TM – 10 pkt

II etap miał miejsce 10 października. Wzięło w nim udział 5 zespołów dwuosobowych. Na tym etapie poszczególne zespoły losowały pytania, które różniły się poziomem trudności. Można było wybrać pytanie za 1 pkt, za 2 pkt lub za 3 pkt. Jeśli zespół, który wylosował pytanie nie znał na nie odpowiedzi, pytanie mógł przejąć konkurencyjny chętny zespół. Jednak dla zwiększenia emocji, w myśl regulaminu, jeśli źle odpowiedział na pytanie punkty były mu odejmowane. Zdecydowanie wpłynęło to na emocje w czasie konkursu. Uczestnicy
z zaangażowaniem obliczali ile mają punktów i czy warto ryzykować.

Po 5 rundach pytań podliczono punktacje, która przedstawia się następująco:

I miejsce: Marek Urbański, Wiktoria Kościelna, klasa IIc LO -18 pkt

II miejsce: Kamila Waliłko, Martyna Małachowska, klasa II abc TM – 16 pkt

III miejsce: Joanna Szot, Michał Drozd, klasa II c LO – 13 pkt

Michał Powęska, Bartłomiej Drabek, klasa II abc TM – 10 pkt

Kacper Ostrowski, Daniel Zieliński, klasa 1 abp TM, 2c LO – 10 pkt

 

Cieszymy się, że konkurs cieszył się takim zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Obiecujemy, że będziemy organizować go częściej, z różnych okresów historycznych, tak aby każdy znalazł w nim coś dla siebie.