W dniu 16.03.2016 uczniowie klasy I b LO pod opieką pana Piotra Gorczycy i pani Beaty Tracz uczestniczyli w warsztatach dotyczących prawa autorskiego. Warsztaty zorganizowane zostały przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu Filia w Stalowej Woli oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Spotkanie prowadzili: Pan Marcin Kotyła z działu prawniczego oraz Pani Magdalena Nawrocka z działu edukacyjnego Fundacji Legalna Kultura.

Pierwsza część spotkania przeznaczona była dla nauczycieli i bibliotekarzy i poświęcona była zagadnieniu przestrzegania prawa autorskiego w nauczaniu i pracy szkoły. Omówiono pojęcia takie jak: prawo autorskie, prawo majątkowe, wolne licencje, prawo cytatu. Przedstawiono Bazę Legalnych Żródeł http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla, miejsce gdzie prezentowane są serwisy, które udostępniają zasoby kulturalne z poszanowaniem praw twórców.

Uczniowie dowiedzieli się co można pobierać i udostępniać w sieci, kiedy praca pisemna stanowi przywłaszczenie, a kiedy jest inspiracją, czym jest plagiat, cytat, czy zawsze należy podać autora i podać źródło pobrania.