W ostatnią sobotę stycznia w naszej szkole odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Modelarski "Sikorski Model Show 2016". To już czwarta edycja konkursu i corocznie cieszy się ona wielką popularnością.

Uczestnicy biorący udział w konkursie modelarskim byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: Junior - do lat 18 oraz Senior - powyżej 18 lat. Modelarze przybyli do Stalowej Woli m.in. z Kołobrzegu, Oleśnicy, Kielc, Rzeszowa, Sandomierza, Kraśnika, Warszawy, Radomia, Lublina, Tarnobrzega itd. Zgłoszonych zostało ok. 600 modeli.

Oprócz samego konkursu, impreza obfitowała również w wiele imprez towarzyszących. Można było zobaczyć pokazy różnych grup rekonstrukcyjnych. Gościliśmy min. Podkarpackie Stowarzyszenie Poszukiwaczy "Ocalić od zapomnienia", SRH "Partyzant" - Stalowa Wola, GRH Reichshof 1944 z Rzeszowa oraz grupę rekonstrukcyjną z Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej. Swoją ekspozycję mieli przedstawiciele Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia, Klubu Żołnierzy Rezerwy Vis z Niska oraz prywatni kolekcjonerzy: Wojciech Pyjor, Paweł Głasek oraz Jerzy Pawełek.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego. Wielką atrakcją był transporter Oncilla oraz wyrzutnia rakiet Langusta II, które to pojazdy znalazły się na parkingu naszej szkoły.

W programie, podobnie jak w ubiegłych latach, znalazły się również prelekcje z dziedziny historii i modelarstwa oraz warsztaty modelarskie dla dzieci "Budujemy Razem".

Odwiedzili nas nie tylko modelarze, ale całe rodziny znajdujące tu wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Gościliśmy również zorganizowane grupy - dzieci ZSO w Zaklikowie, uczniów klasy III z PSP 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Stalowej Woli oraz uczniów szkoły PSP w Chrząchowie.