W ostatni piątek w bibliotece ZSP1 gościliśmy dzieci z klasy 3 PSP 7 z Oddziałami Integracyjnymi. Spotkanie to odbyło się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Inicjatorką spotkania była pani Beata Tracz, bibliotekarz ZSP1. W związku z motywem przewodnim, zabawy i gry przygotowane dla naszych małych gości, kręciły się wokół książek. Były to np. zgadywanki na podstawie czytanego tekstu – kim jest ta postać i co to za bajka, malowanie postaci z bajki oraz gry i zabawy ruchowe tak lubiane przez dzieci. Dodatkowo odwiedziły nas postacie z bajek. Był u nas: Kot w butach, Czerwony Kapturek, Roszpunka, Harry Potter, Żyrafa Melman, wróżka z czarodziejską kulą oraz Sindbad. W postacie te wcielili się uczniowie klasy III b LO pod opieką pani A. Rusinek.

Całe spotkanie odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzony jest w październiku. Również biblioteka ZSP1 aktywnie obchodziła swoje święto. Przygotowaliśmy akcję „Podaruj książkę bibliotece”, akcję „Książka naszych marzeń” w której uczniowie wybierali książki, które chcieliby mieć w naszej bibliotece a ukoronowaniem było spotkanie z dziećmi. W opiece nad dziećmi pomagały uczennice klas mundurowych ZSP1 – panie żołnierki jak nazywają je dzieci.

Było to już kolejne z cyklu spotkań do jakiego doszło w naszej szkole. Wszystko zaczęło się 3 lata temu i bardzo prężnie się rozwija. Jak obserwujemy zarówno dzieci jak i uczniowie naszej szkoły wynoszą z tych spotkań wiele radości.

Poprzez wspólną zabawę i naukę chcemy uczyć tolerancji dla osób niepełnosprawnych, ich akceptacji oraz wyrobienie w dzieciach naturalnego odruchu pomocy osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu.