Od 2008roku miesiąc październik ustanowiony jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasło przewodnie tego święta brzmiało: „Biblioteki szkolne – bramą do życia”.

Również nasza biblioteka aktywnie włączyła się w obchody swojego święta. Przeprowadzona została akcja „Książki naszych marzeń” na podstawie której powstała lista książek które według uczniów powinny znaleźć się w naszej bibliotece. Oczywiście postaramy się wzbogacić księgozbiór biblioteki o te pozycje. Powoli już się to dzieje i już dziś mogę Was zaprosić do lektury książek: J. Green ‘Papierowe miasta”, „Gwiazd naszych wina” oraz „Niebie istnieje…. Naprawdę” T. Burpo. Oczywiście w miarę możliwości książki z tej listy będą sukcesywnie kupowane.

Drugą akcją zorganizowaną w ramach obchodów święta bibliotek była akcja „Podaruj książkę bibliotece”. Biblioteka nasza wzbogaciła się o 50 książek podarowanych jej przez naszych nauczycieli. Dziękujemy bardzo za to wsparcie. Cieszymy się że nasz księgozbiór rozrasta się bo jak pisała nasza noblistka W. Szymborska: „Czytanie książek to najlepsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Beata Tracz

Nauczyciel bibliotekarz ZSP1