W dniu 10 czerwca uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli, pod opieką nauczycielki Beaty Tracz brali udział w otwarciu wystawy „24 lat Jednostki Wojskowej GROM”. Otwarcie miało miejsce w Sejmie.

Ekspozycja składała się z fotografii dokumentujących historię jednostki oraz jej misji poza granicami kraju oraz współpracy z sojusznikami NATO. Są to prace wykonane przez kolektyw graficzny Goverdose. Podczas otwarcia dowódca GROM płk Piotr Gąstał zaznaczył, że zdjęcia prezentowane na wystawie są unikalną dokumentacją operacji i szkolenia jednostki. Po obejrzeniu wystawy uczniowie wzięli udział
w konferencji poświęconej Jednostce Wojskowej GROM, podczas której m.in. poznali historię jednostki. Dodatkową atrakcją dla uczniów było poznanie kuluarów sejmowych.

W imprezie tej mogliśmy uczestniczyć dzięki zaproszeniu Pani Poseł Renty Butryn.

Beata Tracz

Nauczyciel- bibliotekarz ZSP1