Już od 2012 roku w SZP1 w Stalowej Woli w ramach lekcji o kulturze organizowane są nietypowe lekcje edukacji muzycznej. Wszystko rozpoczęło się od występu Poisona (2012 rok), potem gościnnie wystąpili Wiesław Gałczyński & Power Train ( 2013 rok), a w kwietniu ubiegłego roku dla maturzystów wystąpił Tomek Makowiecki z Zespołem.

19 lutego z dużej auli ZSP1 odbyło się czwarte już muzyczne spotkanie. Po raz kolejny przed uczniami naszej szkoły wystąpił Poison a wraz
z nim Cała Banda Swych i Beat Box Diabeł.

Spotkanie z artystą, kulturą, pisarzem, muzykiem to jest coś, czego nigdy nie uda się  przekazać poprzez podstawę programową i książki – dlatego warto organizować takie spotkania szczególnie wśród młodych ludzi. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnie muzyczne spotkanie w tej szkole i pomysł ten będzie kontynuowany.

Beata Tracz

Nauczyciel- bibliotekarz ZSP1