Klub Podróżnika #czterystronyświata w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza w piątek, 17 lutego o godz. 18, sala spotkań nr 2.
Pani Małgorzata opowie o Portugalii, którą odwiedziła dwukrotnie: w 2013 roku mieszkała tam 3 miesiące realizując wymarzony międzynarodowy projekt naukowy (miała możliwość spędzić czas na Atlantyku pobierając próbki do badań - oczywiście oceanograficznych) oraz w 2016 roku - samodzielny wyjazd turystyczny, aby odwiedzić przyjaciół i miejsca, które chciała jeszcze poznać.
Uczestnicy spotkania dowiedzą się  o miejscach wartych odwiedzenia, o lokalnej kuchni, o obyczajach mieszkańców i oczywiście o narodowej muzyce fado.
Małgorzata Dołęga-Mjalsi – z zawodu i zamiłowania oceanograf. Miłośniczka podróży z plecakiem i poznawania innych kultur od podszewki (odwiedziła 16 krajów, w tym 2 azjatyckie i wielokrotnie 2 kraje afrykańskie). Pasjonatka kultury orientalnej i sportów walki: Krav Maga, kickboxing. Niejednokrotnie prowadziła warsztaty o tematyce morskiej z dziećmi i młodzieżą.

B. Tracz