Drukuj
Odsłony: 540
21 marca Kraków Miasto Literatury zaprasza wszystkich miłośników poezji na platformę PLAY KRAKÓW. Tego dnia z okazji Światowego Dnia Poezji odbędzie się premiera wirtualnego oprowadzania po mieszkaniu Czesława Miłosza. Naszymi przewodnikami będą Andrzej Franaszek i prof. Joanna Zach.
 
Ulica Bogusławskiego 6 w Krakowie – pod tym adresem poeta zamieszkał po powrocie do kraju w 1993 roku i spędził ostatnie 11 lat swojego życia. To stąd wychodził do Kawiarni Noworolski, odwiedzając po drodze redakcję „Tygodnika Powszechnego” przy ulicy Wiślnej, by na koniec zrobić drobne zakupy i pogawędzić z właścicielem niewielkiego sklepiku przy Bogusławskiego 4.
 
👥 O mieszkaniu, pracy, miłościach i cierpieniach noblisty porozmawiają prof. Joanna Zach, autorka książki Miłosz i poetyka wyznania, kierowniczka Ośrodka Badań nad Twórczością Czesława Miłosza, oraz Andrzej Franaszek, autor książki Miłosz. Biografia.
💬 „Przestrzeń, w której się znajdujemy jest pewnego rodzaju tekstem, który możemy odczytać i zrozumieć. Poprzez zgromadzone tutaj przedmioty możemy poprowadzić opowieść o życiu Czesława Miłosza” – mówi Franaszek.
🎥 Premiera filmu 21 marca o godz. 18.00 na miejskiej platformie VOD PLAY KRAKÓW - https://playkrakow.com/. Dostęp do filmu będzie bezpłatny.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst „PLAY KRAKOW PLATFORMA VOD MIASTA KRAKOWA Wizyta w mieszkaniu Czesława Miłosza PREMIERA: 21MARCA 2021 GODZ. 18.00 kbf: operatoprogramu KRAKÓW IREENE OGLĄDAJ NA: PLAYKRAKOW.COM”
 
B. Tracz