Informujemy, że biblioteka szkolna będzie otwarta w dniach 1.06, 3.06, 5.06 w godzinach 9.00 - 12.00. W tym czasie możecie zwracać wypożyczone materiały biblioteczne.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwrotów.

Regulamin przyjmowania i zwrotów dokumentów bibliotecznych
Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli,
obowiązujący w okresie trwania epidemii wywołanej COVID-19

1. Nauczyciele bibliotekarze oraz czytelnicy powinni przebywać w bibliotece w maseczce (nosić osłonę nosa i ust) i rękawiczkach ochronnych. Zaleca się zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy i współpracowników (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m).
  2. Biblioteka powinna być często wietrzona, a powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł, często czyszczone/dezynfekowane
  3. Należy dezynfekować blat/biurko bibliotekarza po obsłużeniu każdego czytelnika.
  4. Jednocześnie w bibliotece może przebywać z bibliotekarzem jedna osoba. Pozostałe oczekują przed wejściem do biblioteki zachowując odstęp minimum 1,5 m.
  5. Nauczyciele bibliotekarze pracują w trybie  rotacyjnym.
  6. Biblioteka szkolna będzie pełnić 3 dyżury  po 3 godziny zegarowe  - tygodniowo.
  7. Ze względów organizacyjnych (m.in. przeprowadzenie egzaminów maturalnych) szczegółowe informacje dotyczące dni i godzin otwarcia biblioteki w danym tygodniu,  umieszczane będą z odpowiednim wyprzedzeniem na stronie internetowej szkoły.
  8. Wszystkie zwrócone materiały biblioteczne podlegają kwarantannie. Na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby); na tekturze i papierze – wirus jest aktywny do 24 godzin.
  9. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek ( skrzynia, pudła, wyznaczone regały, itp.). Składowane książki są oznaczone datą przyjęcia.
  10. Jeżeli uczeń z ważnych przyczyn nie będzie w stanie zwrócić wypożyczonych materiałów do 26 czerwca 2020 r., powinien korzystając z dziennika elektronicznego powiadomić o tym nauczyciela bibliotekarza do 22 czerwca br. (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tracz, Andrzej Koluch) i ustalić z nim pierwszy możliwy termin zwrotu w późniejszym czasie  i/lub rodzaj ekwiwalentu za nieoddaną/zagubioną pozycję.
  11. Czytelnicy przybywający zza granicy powinni przejść minimum 14 dni kwarantanny zanim pojawią się w szkole czy bibliotece.
  12. Z powodu epidemii nie przewiduje się w tym roku szkolnym wypożyczeń książek na okres wakacji.
  13. Do odwołania wprowadza się zakaz użytkowania komputerów zlokalizowanych w bibliotece (MCI).