W dniu 17.05  Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ponownie zostanie otwarte dla zwiedzających.

Od tego dnia muzeum zaprasza Was na niesamowitą wystawę "Elementarz polskiego dizajnu".

Po prawie 3 latach (od 2017) wędrówki po świecie, wystawa ta dotarła do Stalowej Woli!

Ekspozycja była dotychczas prezentowana w Polsce: w Gdyni, Kielcach i Poznaniu, a zagranicą w Budapeszcie, Bukareszcie, Wiedniu, Zagrzebiu, Plovdiv, Sankt Petersburgu, Seulu, Inczon, Toronto.

Wystawa „Elementarz Polskiego Dizajnu” ma za zadanie ukazanie 100 lat polskiego projektowania, poprzez pryzmat 100 obiektów. Wśród 100 projektów, obok mebli, szkła czy porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, znalazły się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet najsmaczniejszy polski smakołyk Ptasie Mleczko i gumowe kółko Ringo – polska gra sportowa. Prezentowane są zarówno projekty współczesne jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki. Unikaty, ocierające się o jednostkowe dzieła sztuki; prototypy, które nigdy nie weszły do masowej produkcji; ale też rzeczy bardzo popularne, których przez ostatnie 100 lat na co dzień używali Polacy.

Wystawę można oglądać do 23.08.2020.

Pamietajcie tylko o zapoznaniu sie z regulaminem zwiedzania, który obowiązuje aktualnie w muzeum ze względu na koronawirusa.

Link do regulaminu:

Beata Tracz